You are currently viewing Advantage StretchWrap: Rewolucja w Pakowaniu Palet z Wykorzystaniem Papieru Mondi

Advantage StretchWrap: Rewolucja w Pakowaniu Palet z Wykorzystaniem Papieru Mondi

Advantage StretchWrap: Rewolucja w Pakowaniu Palet z Wykorzystaniem Papieru Mondi

Nowy artykuł Mondi Group informuje o wprowadzeniu przez firmę Mondi nowego rozwiązania opakowaniowego, Advantage StretchWrap, które zastępuje standardową folię stretch. Produkt ten został wprowadzony do użytku m.in. przez polskiego producenta papierowych toreb, firmę Sentrex. Advantage StretchWrap to w pełni nadający się do recyclingu papier kraftowy, wykonany z materiałów pozyskanych w sposób zrównoważony. Produkt ten został opracowany tak, aby był rozciągliwy i odporny na przebicia, co czyni go idealnym zamiennikiem tradycyjnej plastikowej folii stretch do owijania i transportu palet.

Przełączając się na rozwiązanie z zastosowaniem papieru Mondi i korzystając z w pełni zautomatyzowanej maszyny EW Technology, Sentrex zwiększył efektywność procesu pakowania. Rozwiązanie papierowe jest oddychające, co pozwala na owijanie i pakowanie produktów bezpośrednio po produkcji toreb papierowych, eliminując konieczność osuszania worków przed ich owinięciem w plastikową folię stretch.

Dzięki większym wymiarom rolki Advantage StretchWrap, rolka pozwala na owinięcie 400-600 palet, w porównaniu do 40-60 palet w przypadku owijania standardową folią stretch. Papierowe rozwiązanie może być używane do owijania różnych kształtów i rozmiarów palet, zapewniając stabilność i bezpieczeństwo podczas transportu.

W artykule Dyrektor Techniczny firmy Sentrex, wyraził pełne zaangażowanie w korzystanie z rozwiązania papierowego Mondi jako część zobowiązania do praktyk biznesowych opartych na zrównoważonym rozwoju. Współpraca między Sentrex, Mondi i EW Technology pozwoliła na szybką adaptację do nowego rozwiązania, co skutkuje zwiększeniem efektywności procesu pakowania. Dzięki tej zmianie Sentrex może pakować swoje produkty w bardziej zrównoważone opakowania, dążyć do bardziej cyrkularnego systemu i pozytywnie wpływać na środowisko. Współpraca z Sentrex stanowi dowód, że Advantage StretchWrap nie jest ograniczony do zastosowań biznesowych do konsumenta, lecz przynosi korzyści także liderom przemysłowym w sektorze biznesowym do biznesu.

Jan Murzyn, Kierownik Rozwoju Biznesu w Dziale Specjalistycznych Papierów Kraftowych i Funkcjonalnych w Mondi, podkreślił, że współpraca z Sentrex to dowód, że Advantage StretchWrap przynosi wartość także w sektorze biznesowym do biznesu.

Cały artykuł: mondigroup.com


Testuj owijanie palet papierem Mondi w Strefa Pakowania Warszawa

Zapraszamy do odwiedzenia naszego showroomu Strefa Pakowania w Warszawie, gdzie prezentowana jest pierwsza testowa w Polsce owijarka testowa EW Technology do owijania palet papierem Mondi. Owijarka jest dostępna do testowania przykładowych Państwa palet. Klienci mogą dostarczyć paletę ze swoim towarem i owinąć ją papierem Mondi na owijarce EW Technology w siedzibie firmy DI-ZET w Warszawie (ul. Ochocza 2, 04-942 Warszawa).

System owijania towaru na palecie papierem to najnowsze rozwiązanie ekologicznego zabezpieczania towaru do transportu i składowania. System EW Technology pozwala na owijanie palet specjalnym papierem Advantage StretchWrap firmy Mondi.

Firma DI-ZET realizuje instalacje systemu austriackiej firmy inżynieryjnej EW Technology w Polsce. DI-ZET od ponad 30 lat dostarcza rozwiązania i systemów pakowania w magazynach i zakładach produkcyjnych w całej Polsce.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu 501 685 074 lub adresem e-mail kontakt@di-zet.pl

Dodaj komentarz